Hakkımızda

Dünyanın en önemli müzelerinde sergilenen, en seçkin kataloglarında yer alan 13.000 yıllık bir sanat eserinin birebir kopyasına, artık siz de sahip olabilirsiniz…

MP, Kıbrıs’ın antik çağlarından insanlığa miras kalan Tunç Çağı eserlerinin imitasyonlarını MÖ 9000 yılından itibaren kullanılan yöntemlerle üretiyor.

İnsanlık tarihi ve kültür mirasının çok önemli örneklerini oluşturan dönemin eserlerini, aynı toprak, aynı yoğurma, şekillendirme, pişirme ve renklendirme teknikleriyle gün ışığına çıkaran MP, dünyanın önemli müzelerinde sergilenen, saygın arkeoloji kataloglarında yer alan sanat eserlerini günümüzle buluşturuyor.

Toprak kaplar, heykeller, sürahiler, testiler, mühürler, takılar, idoller ve süs eşyaları başta olmak üzere MÖ çağların ölçek ve formunda geleneksel yöntemlerle bire bir kopyalanarak tamamen el işçiliği ile yeniden üretiliyor.

Hiçbir ürünün fabrikasyon kalıp döküm yöntemleriyle üretilmemesi, MP’nin tüm ürünlerine ayrı bir değer katıyor. Eski Eserler ve Müzeler Dairesi’nin özel izin ve lisansıyla üretim yapan MP’nin temel felsefesi “orijinale sadakat” tir.

Kıbrıs Tunç Çağı’nın inançlarını, yaşayış tarzını, sosyal hayatını yansıtan eserleri, Kıbrıs’ı, tarihi ve sanatı sevenlerle buluşturan MP özgün tarzını, topraktan boyaya, şekillendirme yönteminden pişirme tekniklerine kadar, derin ve ayrıntılı araştırmalarla oluşturdu. Kıbrıs’ın ve Tunç Dönemi’nin tüm özgünlükleri MP’nin üretim yöntemlerinin de özgünlüğü…

payment methods
Cyprus Bronze Age © 2023
weblica.net